Projektant Wnętrz, Właściciel Pracowni

Dominika Cymerman

 

„Ambiente” w tłumaczeniu z hiszpańskiego znaczy „klimat” i „atmosfera”. Może nawiązywać do nastroju we wnętrzu

oraz do atmosfery panującej w relacjach międzyludzkich.  W Argentynie, Chile, Paragwaju i Urugwaju „ambiente” oznacza również „pomieszczenie”.

 

Projektuję dla ludzi i z ludźmi. Celem mojej pracy jest kreowanie przyjaznej przestrzeni łączącej w sobie walory funkcjonalne i estetyczne. Uwzględniając styl życia i osobowość właścicieli, tworzę projekty wnętrz
z klimatem, dostosowanych do potrzeb użytkowników. Wykorzystuję kolor i światło do stworzenia nastroju i nadania wnętrzom indywidualnego charakteru. Ważne jest dla mnie, by całość współpracy zarówno z Państwem, jak
z wykonawcami, przybiegała w przyjemnej atmosferze i była oparta na dobrych, ludzkich relacjach.

 

Jestem absolwentką Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 

 

Wrażliwość na piękno kształtowałam w sobie od dzieciństwa - piętnaście lat swojego życia spędziłam w szkole muzycznej ucząc się gry na wiolonczeli, fortepianie i śpiewu operowego. Zamiłowanie do sztuki z czasem ewoluowało w stronę architektury.  Nabrałam przekonania, że to podnoszenie ludziom komfortu życiowego poprzez kształtowanie najbliższej przestrzeni w której funkcjonują jest tym, co chcę robić zawodowo.

 

Jestem typem osoby, która zawsze maksymalnie angażuje się w to, co robi - dlatego uważam, że prowadzenie własnej pracowni jest dla mnie najlepszą drogą zawodową. Stale dążę do podnoszenia swoich umiejętności, więc regularnie uczestniczę w kursach i szkoleniach z zakresu projektowania wnętrz, modelowania 3D i tworzenia wizualizacji. 

Mój plan rozwoju pracowni projektowej zajął II miejsce w konkursie "Zabrzański Biznesplan 2019".

 

Jestem zwolenniczką wykorzystywania koloru we wnętrzach. Najlepiej odnajduję się na pograniczu stylów: minimalistycznego, nowoczesnego, klasycznego, modernistycznego. Bliski jest mi eklektyzm. Uważam, że elegancja tkwi w prostocie i w wysokiej jakości materiałach. Inspiracji najczęściej szukam w malarstwie i zdjęciach z podróży.

 

Moja pracownia należy do Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i ma numer członkowski 2402. 

 

 

Autor fotografii: Punto de Vista, Ewa Kaim

© Copyright 2017 by WebWave